Звіт викладача про виконання роботи у 2017-2018 н.р.


Звіт про роботу кабінету професійної підготовки

Спеціальності «Технологічна освіта»

№ 20

За 2017/2018 навчальний рік

Завідувач кабінету І.М.Шелева

 

Красноград – 2018

 

ЗМІСТ

ВСТУП

І.Організація навчально – виховного процесу

ІІ. Навчально – методична робота

ІІІ. Позааудиторна  виховна та творча робота на базі кабінету

ВИСНОВКИ

Укладач :

Шелева Ірина Миколаївна – завідувач кабінету професійної підготовки спеціальності Технологічна освіта, викладач дисциплін практичної та професійної підготовки Красноградського коледжу Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради, спеціаліст І категорії.

ВСТУП

 

            Основною метою та завданням навчального кабінету  є забезпечення оптимальних умов щодо організації навчально – виховного процесу, а саме :

-          працювати над удосконаленням методики проведення занять через запровадження особистісно-орієнтованого підходу до студентів, інноваційних технологій;

-          раціонально використовувати на уроках і в позакласній роботі наявні у кабінеті навчально-наочні посібники у комплексі;

-          якісно та раціонально використовувати сучасні електронні педагогічні засоби навчання разом із  традиційною наочністю;

-          здійснення наукової організації праці;

-          створювати широкі можливості для самостійної роботи студентів;

-          підвищувати інтерес студентів до матеріалу, що сприяє якісному засвоєнню основних знань, навчає застосовувати їх на практиці, формує вміння робити аргументовані висновки, розвиває наукове мислення;

-          поповнювати кабінет літературою, навчально-наочними посібниками;

-          проводити ремонт наявного в кабінеті навчального обладнання;

-          роботу кабінету проводити у тісному зв’язку з іншими навчальними  кабінетами з метою сприяння реалізації науково-методичної проблеми навчального закладу.

      У цикловій комісії викладачів трудового навчання та дисциплін естетичного спрямування ведеться систематична робота щодо упровадження інноваційних методів та педагогічних технологій з метою формування базових  та спеціальних компетентностей, організації творчої та педагогічної діяльності студентської молоді у процесі реалізації методичної проблеми «Формування професійної культури майбутніх вчителів на основі активізації їхньої композиційної діяльності». Відповідно до останнього етапу роботи над проблемою коледжу «Реалізація компетентнісного підходу до освітнього процесу – вектор самореалізації потенційних можливостей особистості» працює й кабінет професійної підготовки спеціальності Технологічна освіта над проблемою «Розвиток творчих   здібностей  студентів під час викладання дисциплін практичної та професійної підготовки». Підвищенню рівня навчальних досягнень і прищепленню інтересів учнів до навчального предмета. Правильна організація роботи кабінету допомагає комплексно використовувати різні види навчального обладнання, зокрема сучасного електронного , що розкриває великі можливості занять. 

 

І.ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА

Організаційно – методична система роботи кабінету професійної підготовки спеціальності «Технологічна освіта» № 20 спрямована на забезпечення високої якості дослідницького компоненту фахової підготовки майбутніх фахівців шляхом підвищення ефективності науково-дослідницької, пошукової спрямованості, самостійної навчальної роботи студентів та їх діяльності у проблемних групах.

            Протягом 2017-2018н.р. кабінетом професійної підготовки спеціальності «Технологічна освіта» №20 було здійснено наступну організаційну, методичну та поза аудиторну роботу.

            Організаційна робота :  завідувач кабінетом Шелева І.М. – викладач  дисциплін практичної та професійної підготовки ; рада кабінету – Зозуля О.В. – голова циклової комісії викладачів трудового навчання та дисциплін естетичного спрямування ; відповідальні за чергування Шелева І.М. з групою Т-31; відповідальні за ремонт та збереження меблів – Шелева І.М., Зозуля О.В., актив кабінету  на 2017-2018 н.р. у кількості 5 чоловік :

1.Зеленяк Ілля Сергійович

2.Мініна Євгенія Валентинівна

3. Олексюк   Тарас Євгенійович

4.Войтенко Каріна Сергіївна

5.Пересада Юлія Андріївна.

            Роздподілено обов’язки між членами активу, проведені бесіди зі студентами коледжу з питань техніки безпеки, складено графіки роботи кабінету та консультації викладача на 2017-2018 н.р. Своєчасно проводилися прибирання  групою Т-31(наставник групи Весельська Т.В.).

            Дообладнано кабінет  :

- у червні замовили і розмістили у кабінеті  стенд «Державна символіка України»;

- організували змінну виставку студентських робіт ;

- наповнили відповідними матеріалами з техніки безпеки.

            На кінець червня 2017 та червня 2018 за планом проведено  ремонт кабінету (пофарбовано стелю, підлогу,вікна, ніжки парт та стільців, проведено частковий ремонт парт ). До навчального року проведено  наповнення  кабінету квітами. Прикрашено стіни  декоративними панно ручної роботи.

ІІ. Навчально - методична робота

            Цілеспрямована система методичної роботи кабінету професійної підготовки спеціальності «Технологічна освіта» №20 будується у процесі реалізації методичної проблеми «Формування професійної культури майбутніх вчителів на основі активізації їхньої композиційної діяльності» .

Методична робота : протягом 2017-2018н.р. створено та систематизовано методичний матеріал з предмету «Основи техніки і технології», розроблено тести для модульного контролю з загально технічних дисциплін. Підготовлено матеріал до методичного вісника «Педагогічна майстерня» та спеціального випуску даного видання. Разом із студентами  груп Т-21,Т-31,Т-41 працювали над забезпеченням кабінету відеоматеріалами, презентаціями наочністю для вивчення загально технічних дисциплін.

Систематично вивчаються навчальні  плани, програми, підручники, посібники, інструктивні  матеріали, методичні рекомендації щодо змісту, форм і методів проведення занять, позааудиторної роботи.  

            В рамках предметно-методичного тижня циклової комісії проведено відкрите заняття з дисципліни «Технологічний практикум» з гр.Т-31 на тему «Конструкційні деревинні матеріали».

            Впродовж року велась активна наукова робота . До Дня науки студентами Івахненко Г.,ДовженкоВ.,Гунбіною А. були підготовлені тези статей та виступи.

З метою підвищення свого рівня знань було взято участь у Всеукраїнськом інтернет-марафоні  «Інноваційні технології та методики освіти» і прослухала вибінар за темою «Позитивне мислення – шлях учителів й учнів до успіхів,радості,здоров’я» 

            Отримано сертифікати за друк тез у збірнику статей учасників обласної  науково-практичної конференції  «Ефективне студентське самоврядування – запорука успіхів в освіті та вихованні», та Всеукраїнської науково практичної конференції «Проблеми саморозвитку та самовдосконалення особистості в умовах модернізації педагогічної освіти.  

Під час роботи над власною проблемою було розроблено та затверджено на науково-методичній раді коледжу  методичні рекомендації для студентів  «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях професійно-практичної підготовки студентів спеціальності «Технологічна освіта» ».

       Участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах – це унікальна можливість познайомитися та поспілкуватися з великою кількістю розумних й творчих людей.

У 2017-2018 навчальному році у коледжі було проведено І та ІІ тури олімпіади з технологічної освіти серед студентів  ІІІ  - ІV курсів,

 

та студентка гр.Т-41 Белякова Тетяна захищала честь навчального закладу   під час проведення ІІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади у м.Умань,

де були представлені для захисту творчі роботи на тему «Чоловічі аксесуари в етнічному стилі» і  отримано диплом ІІІ ступеню за перемогу

 

ІІІ. Позааудиторна виховна та творча робота на базі кабінету.

 

            Протягом року на базі кабінету  проводились засідання  творчої групи  «Розвиток креативності як складова професійної підготовки майбутнього вчителя технологій»  з питань залучення обдарованих студентів до творчої співпраці .

            Здібності бувають яскраво виражені та приховані.  Тому в кожному студентові потрібно відшукати його яскраву сторону і якомога сильніше спробувати її розкрити.

Художнє виховання і творчий розвиток студентів різними засобами реалізується в завданнях, що спрямовані на формування предметних компетентностей  кожного. Для формування і відпрацьовування навичок застосовуємо  як локальну технологію трансляції педагогічного  досвіду (майстер-класи) так і проблемні методи (самостійна пошукова робота).

 

Обдаровані студенти потребують постійної підтримки, заохочень . З цією метою  було залучено студентів груп Т-21,

Т-31, Т-41  до проведення майстер-класів на День відкритих дверей  

Підготовлено і проведено поза аудиторний захід до предметного тижня циклової комісії на тему «Матчворк».

            Проведено індивідуальні консультації  з предметів : «Робочі машини», «Енергетичні машини», «Технологічний практикум», «Обробка конструкційних матеріалів», «Технологія виробництва конструкційних матеріалів», «Основи техніки і технології».

ВИСНОВКИ

 

            Сьогодні однією з актуальних проблем освіти є  духовний розвиток особистості, і особливого значення набуває саме естетичне виховання. Будучи одним із аспектів цілісної системи виховання, її невід’ємною частиною, естетичне виховання, як ніщо інше , сприяє духовному розвитку, впливає на формування естетичного ставлення до дійсності, активізацію творчої діяльності, розвиток естетичної культури особистості .

            В основі реалізації технологічного компонента є предметно-перетворювальна та інформаційна діяльність, що проводиться від появи творчого задуму до реалізації його в готовому продукті і спрямована на створення навчального середовища, для розкриття й розвитку в студентів здібностей в особистісно-зорієнтованій сфері проектування та виготовлення виробів і ознайомлення в процесі роботи з різними матеріалами, інформацією й іншими ресурсами у відповідності до потреби творчої ідеї студентів .

            Ефективність технологічної освіти визначається рівнем технологічної культури, адекватним професійним самовизначенням випускників коледжу.

            План роботи в цілому за рік виконано і всі здійснені справи мають виховне, навчальне, розвиваюче та профорієнтаційне значення та сприяють формуванню позитивного іміджу навчального закладу на шляху впровадження інноваційних методів  роботи з обдарованою молоддю з метою формування творчого потенціалу студентів педагогічного коледжу.

 

Завідувач кабінету    ________________   І.М.Шелева